namisz.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i rodzinie.

Zakupy

Czym charakteryzują się trwałe lakiery do paznokci?

Czym charakteryzują się trwałe lakiery do paznokci?

Świeżo pomalowane paznokcie prezentują się zjawiskowo i wiele kobiet chciałoby, aby ten efekt utrzymał się jak najdłużej. Istnieje kilka sposobów, które to umożliwiają. Jednym z nich jest zastosowanie trwałego lakieru do paznokci. Czym charakteryzuje się taki lakier? Dlaczego warto z niego skorzystać? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego lakier hybrydowy jest jednym z najtrwalszych
  • jak przygotować paznokcie przed malowaniem hybrydywym
  • jakie są inne trawłe lakiery do paznokci

Lakier hybrydowy – jeden z najtrwalszych lakierów do paznokci

Jeśli chodzi o trwałe lakiery do paznokci, zdecydowanie godnym polecenia jest lakier hybrydowy. Ten rodzaj lakieru potrafi utrzymywać się na płytce paznokcia nawet do 3 tygodni. Oznacza to, że korzystając z lakieru hybrydowego, można cieszyć się efektem pięknie wyglądających paznokci przez długi czas po wyjściu od kosmetyczki.
Lakier hybrydowy zawdzięcza swoją trwałość procesowi utwardzania, który przeprowadzany jest za pomocą specjalnych lamp UV lub LED. Większość kobiet decyduje się na wykonanie manicure z użyciem lakieru hybrydowego w salonie kosmetycznym, jednak hybrydy można z powodzeniem wykonać również w domu, jeśli posiada się przeznaczoną do tego lampę. Koszt lampy UV lub LED przeznaczonej do wykonywania paznokci hybrydowych w warunkach domowych oscyluje w granicach kilkuset złotych.

Jak przygotować paznokcie przed malowaniem lakierem hybrydowym?

Samo zastosowanie lakieru hybrydowego nie wystarczy, aby uzyskać trwały efekt pięknych i zdrowo wyglądających paznokci. Dlatego przed pomalowaniem ich lakierem hybrydowym należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. W tym celu należy nałożyć bazę pod lakier. Wygładza ona wszelkie niedoskonałości, odżywia paznokcie oraz sprawia, że lakier hybrydowy lepiej się trzyma. Po odpowiednim opracowaniu płytki paznokcia można przystąpić do malowania, które polega na nałożeniu dwóch warstw lakieru hybrydowego. Obie warstwy należy osobno utwardzić w lampie. Na samym końcu warto pomalować paznokcie bezbarwnym topem, który zwiększa trwałość lakieru hybrydowego.

Pozostałe trwałe lakiery do paznokci

Lakier hybrydowy cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. Jednak warto pamiętać, że nie jest on jedynym lakierem, który można zaliczyć do grupy lakierów trwałych.
Innym, dobrym wyborem może okazać się lakier winylowy. Jego ogromną zaletą jest to, że nie trzeba utwardzać go przy pomocy lampy UV, co nie wpływa zbyt korzystnie na stan płytki paznokcia. Lakier winylowy utwardza się poprzez ekspozycję na światło słoneczne i potrafi utrzymywać się na płytce paznokcia nawet przez tydzień.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o trwałe lakiery do paznokci, są również lakiery solarne, które utrzymują się na płytce paznokcia przez około 10 dni. Jest to swego rodzaju nowość na rynku kosmetycznym. Podobnie jak w przypadku lakierów winylowych, utwardzają się one poprzez ekspozycję na światło słoneczne, z tą różnicą, że lakiery solarne posiadają w swoim składzie fotoinicjatory. Lakiery solarne bez trudu można zmyć za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci. Podczas stosowania lakierów solarnych nie trzeba używać bazy oraz topów.

Udostępnij