namisz.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i rodzinie.

Uroda

Jak dobrać kolor włosów do karnacji?

Jak dobrać kolor włosów do karnacji?

Farbowanie włosów to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych do zrealizowania sposobów, aby zmienić swój wygląd. Farbę do włosów można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a jej nałożenie to mniej niż godzina pracy. Co więcej, wszystko można zrobić w pełni samodzielnie. Co jednak bardzo ważne pamiętać trzeba o tym, że kolor włosów nie może być przypadkowy. Jeśli chce się, żeby włosy prezentowały się naprawdę dobrze, koniecznie trzeba dobrać farbę do karnacji. Jak można to zrobić?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak określić rodzaj karnacji
  • jak dobrać kolor włosów do posiadanej karnacji

Jak określić rodzaj karnacji?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jaki kolor włosów do jasnej karnacji sprawdzi się najlepiej, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, jak określić rodzaj posiadanej skóry i cery. Wiele osób zupełnie nie wie, czy mają jasną, ciemną czy też np. porcelanową karnację. Jak można zdobyć taką wiedzę?
Jak się okazuje, wyróżnić można tak naprawdę aż cztery rodzaje karnacji, które na szczęście dość znacznie się od siebie różnią. Dzięki temu nawet osoba bez większego doświadczenia będzie w stanie poprawnie ją określić.
Wymienić tu więc można karnację porcelanową, która charakteryzuje się bladością skóry. Co bardzo ważne, bladość utrzymuje się nawet w kontakcie skóry ze słońcem. Skóra o takiej karnacji wydaje się delikatna i bardzo krucha. Kolejnym rodzajem jest karnacja jasna. W tym wypadku ma się do czynienia ze skórą bardzo jasną, lecz z nieco pomarańczowym odcieniem. Osoby o takiej karnacji bardzo szybko się opalają, co jest znaczącą różnicą w stosunku do karnacji porcelanowej. Trzecim często występującym rodzajem jest karnacja oliwkowa, czyli nieco ciemniejsza i bardziej podatna na słońce. Ostatnim typem jest karnacja śniada, która jest najciemniejszym odcieniem skóry wpadającym nieco w kolor złoty lub beżowy.

jak dobrać kolor włosów

Jak dobrać kolor włosów do posiadanej karnacji?

Jak więc widać istnieją cztery zupełnie od siebie różne rodzaje karnacji. Jeśli chce się zachować piękny wygląd, konieczne jest dobranie koloru farby do włosów pod posiadany rodzaj karnacji. Jak to najlepiej zrobić?
Osoby o jasnej lub porcelanowej karnacji mają naprawdę szeroki wybór barw, ponieważ mogą posiadać włosy w chłodnych odcieniach blondu, brązowe lub czarne. Co więcej, doskonale sprawdzą się u nich także farby koloryzujące włosy na rudy lub czerwony.
W nieco gorszej sytuacji są te osoby, których karnacja jest ciemniejsza. W tym wypadku zdecydowanie najlepiej pod względem wizualnym sprawdzać się będą włosy w ciemniejszych kolorach. Polecana jest oczywiście czerń, lecz oprócz tego doskonałym wyborem będzie także ciemny brąz, a nawet głęboka czerwień. Co ciekawe osoby o ciemnej karnacji mogą uzyskiwać bardzo dobre efekty wizualne z różnymi dodatkami na włosach. Przykładowo doskonałym wyborem będą jaśniejsze pasemka, które nadadzą całej stylizacji bardzo ciekawy charakter.
Jak więc widać farby do włosów nigdy nie powinny być wybierane przypadkowo i impulsywnie. Bardzo ważne jest wcześniejsze przemyślenie tego, jak wybrany kolor będzie pasował pod karnację i jaka powstanie dzięki temu stylizacja.

Udostępnij