namisz.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i rodzinie.

Uroda

Jak okulary zmieniają twarz? Jakie są najlepsze?

Jak okulary zmieniają twarz? Jakie są najlepsze?

Wybór okularów korekcyjnych, a także przeciwsłonecznych sprawia niektórym osobom nieco problemów. Trzeba je przede wszystkim dopasować do swojej twarzy, co nierzadko jest wyzwaniem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak dobrać okulary
  • jak okulary zmieniają twarz
  • jakie okulary są odpowiednie dla ciebie

Dobór okularów

Dobrze wiedzieć o tym, że oprawki mają ogromne znaczenie i optycznie nierzadko zmieniają kształt twarzy. Każdemu zależy na tym, żeby podkreślić naturalne walory i potencjalnie ukryć bądź odwrócić uwagę od tego, co nam się nie podoba. Przy zastosowaniu właściwych okularów jest to zdecydowanie do zrealizowania, trzeba jednak poznać parę prostych zasad. Jeżeli będzie się ich przestrzegać, można osiągnąć zamierzone efekty. Możliwe będzie nadanie sobie pożądanego wyglądu. Pierwsze co przychodzi na myśl w czasie wybierania okularów, jest to, czy będą do nas pasowały i w jaki sposób zmienią naszą twarz. Dotyczy to zwłaszcza szkieł korekcyjnych noszonych każdego dnia. Dlatego celem wielu osób jest to, żeby wyglądać w nich korzystnie. Warto zaznaczyć, że kształt oprawek pomoże wyrównać proporcje twarzy. Najbardziej komfortową sytuację mają ludzie z owalną buzią, gdyż prawie każdy typ okularów będzie do nich pasował. W takim przypadku będzie możliwe dobranie okularów do stylizacji, co jest bardzo cenione. Na rynku dostępne są różne kształty oprawek, dlatego każda osoba dobierze coś odpowiedniego dla siebie.

Jak okulary zmieniają twarz?

Sporo osób zastanawia się, jak okulary mogą wpłynąć na ostre rysy twarzy. W przypadku np. twarzy kwadratowej, która cechuje się mocną linią szczęki, wyraźnymi kośćmi policzkowymi oraz wyrównaną szerokością czoła oraz brody, trzeba trochę złagodzić wygląd. Zalecane są wtedy okulary owalne, okrągłe, bądź subtelne, prostokątne. Dodatkowo interesującym wyborem będzie kształt, który zwany jest kocim okiem. Okazuje się, że wydłużone ku górze zewnętrzne końcówki powinny wyszczuplić optycznie twarz, a dodatkowo nadać nietuzinkowego charakteru. Na zbliżone oprawki mogą zdecydować się ludzie mający twarz podłużną, a także prostokątną. Oprócz tego idealnym wyborem będą również okulary typu aviator.

jak okulary zmieniają twarz

Dobór odpowiednich okularów

Bardzo dużo osób zastanawia się nad tym, jak dobrze dopasować okulary. Okazuje się, że odwrotnie ma się sytuacja u ludzi z twarzą okrągłą, gdzie rysy są łagodne, policzki pełne, a szczęka dość mocno zaokrąglona. W takim przypadku najlepszym wyborem będą zdecydowanie mocniejsze, prostokątne bądź kanciaste oprawki. Powinny nadać one więcej wyrazistości oraz charakteru delikatnej urodzie. Bardzo interesującym oraz modnym wyborem będą również okulary typu wayfarer, które można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w relatywnie niskich cenach. Warto też dowiedzieć się, jakie okulary wybrać do twarzy trójkątnej. Jest to proste, gdyż trzeba skupić się głównie na wyrównaniu proporcji. Z tego powodu oprawki powinny być delikatne. Można nawet całkowicie zrezygnować z obwódek wokół szkieł. Idealnie powinny sprawdzić się również okulary o zaokrąglonym kształcie. Ważne też, żeby zakupić je od sprawdzonego producenta, ponieważ ich jakość jest ważna.

Udostępnij