namisz.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i rodzinie.

Rodzina

Jak szybko posprzątać pokój?

Jak szybko posprzątać pokój?

Jak szybko posprzątać pokój? Zadajemy sobie to pytanie zawsze, w momencie kiedy musimy posprzątać pokój. Nie jest ważne w jakim wieku jesteśmy. Sprzątanie jest tą czynnością, która nie omija nikogo.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak sprzątać z przyjemnością
  • jak szybko posprzątać pokój

Jak sprzątać z przyjemnością?

Nie tylko szybkości jest ważna w sprzątaniu. Ważne jest też to, aby robić to z przyjemnością. Kiedy wykonujemy coś chętnie to idzie nam to szybciej. A więc, jak szybko posprzątać pokój?

Każdy z nas ma tak, że zaczynając porządki ktoś zadzwoni, a tu może sobie zobaczę jeden odcinek ulubionego. I w tym momencie odwracamy naszą uwagę od zadania, które sobie wyznaczyliśmy. Jak temu zapobiedz? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zrób to teraz i miej wolny czas później na zaplanowane przyjemności. A będą one jeszcze przyjemniejsze gdy będziemy przebywać w świeżo posprzątanym pokoju.

Gdy będziemy gotowi, pojawia się pytanie jak umilić sobie czas sprzątania. Najprostszym sposobem i bardzo często jednym, na który wpadają ludzie jest właśnie muzyka. Nic tak nie umila czasu jak ulubiona piosenka czy wykonawca. Jeśli nie będzie to nikomu przeszkadzać i masz taką opcje możesz puścić ją na głośnikach. W przypadku jakichkolwiek przeszkód słuchawki będą twoim najlepszym wyborem.

Będąc tak przygotowanym do porządków przystępujemy do działania. Jeszcze przed rozpoczęciem przygotowujemy sobie wszystkie potrzebne przyrządy.

jak szybko posprzątać pokój

Jak szybko posprzątać pokój – podział na etapy

Porządki najlepiej jest sobie podzielić na kilka etapów. Pozwala to na szybsze i łatwiejsze wykonanie niechcianych obowiązków.

Sprzątanie zaczynamy od zebrania i wyrzucenia wszystkich śmieci, które znajdują się w pokoju. Warto jest pamiętać o segregacji. Pamiętaj więc o tym, aby użyć odpowiednich worków czy pojemników.na każdy rodzaj śmieci.

Kiedy opróżnimy pokój ze śmieci, przychodzi moment na wyniesienie wszystkich przedmiotów, które nie powinny się w nim znajdować. Trzymanie wielu rzeczy, które mogą wydawać się potrzebne, powoduje dalsze pogłębianie się bałaganu. To też sprawia, że nasza praca idzie na marne.

Kolejną rzeczą jest wyniesienie wszystkich brudnych ubrań z pokoju. Jeżeli takie się po nich panoszą, i przeniesienie ich do kosza na pranie. 

Po opróżnieniu naszego pokoju ze śmieci oraz innych niepotrzebnych rzeczy. Przyszedł czas na nasze ulubione zajęcie czyli ścieranie kurzy. Wykorzystujemy do tego mokrą bądź wilgotną szmatkę. Z jej pomocą ścieramy wszystkie szafki i inne powierzchnie. Do urządzeń elektrycznych wykorzystujemy suchą ścierkę lub z mikrofibrą. 

Jeżeli mamy czyste ubrania lub pranie do złożenia, to składamy je w kostkę i odkładamy do szafy. Pomaga to w szybkim szukaniu ubrań i oszczędza czas. Po tym warto zaścielić nasze łóżko oraz poprawić pościel. Tu możemy zrobić to w prosty sposób, wystarczy wyrównać kołdrę, ułożyć poduszki a całość przykryć narzutą lub kocem.

Umyj szyby w meblach i drzwiach przy pomocy płynu do mycia szyb. Jeżeli jesteś właścicielem wykłądziny i dywanu odkurz go. Po tej czynności weź mopa i przemyj podłogę.

Na sam koniec warto przewietrzyć pokój na około 10-15 min. Robienie tego raz dziennie i dodatkowo przy sprzątaniu. Z pewnością sprawi, że będzie się lepiej przebywało w pomieszczeniu. 

Udostępnij