namisz.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i rodzinie.

Moda

Moda size plus – co to jest?

Moda size plus – co to jest?

W ostatnim czasie odziez plus size staje się coraz bardziej popularna. Z pewnością po części jest to związane z rosnącym znaczeniem „body positive”, czyli ciałopozytywności. Moda plus size charakteryzuje się większym rozmiarem niż te standardowe dostępne w sieciówkach. Chociaż już coraz częściej nawet najbardziej znane marki do swojej oferty włączają ubrania plus size. Oznacza to, że większe rozmiary można dostać zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, co jest sporym ułatwieniem. Trzeba podkreślić fakt, że każda kobieta powinna kochać swoje ciało niezależnie od rozmiaru. Aby dobrze wyglądać nawet w ubraniach size plus trzeba je po prostu odpowiednio dobrać do wagi i wzrostu. Z tego artykułu dowiesz się, co to rozmiar plus size i jak go dobrze nosić.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaki to rozmiar plus size
  • jak modnie ubrac się nosząc odzież plus size

Mode size plus – jaki to rozmiar?

Określenie size plus budzi wiele kontrowersji i nie jest do końca opisane poprawnie. Można bowiem przeczytać, że taka rozmiarówka zaczyna się od 48. Ale też, że jest to każdy rozmiar większy od rozmiaru 0, czyli 32. Niektórzy mówią nawet, że do większej rozmiarówki zaliczają się już ubrania, które na metce mają 38. Dzieje się tak, ponieważ wraz z powstaniem nurtu dotyczącego ciałopozytywności. Wraz z jego utworzeniem wielu projektantów i marek zaczęło podejmować refleksję odnośnie rozmiarów, jakie są u nich dostępne.

Ciuchy plus size są to bowiem produkty, które pozwalają każdej puszystej kobiecie poczuć się dobrze w stroju dopasowanym do jej gabarytów. Takie ubrania maskują niedoskonałości, ale jednocześnie uwydatniają kobiece krągłości. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że po ubrania plus size sięgają kobiety noszące rozmiar 36, czy 38. Głównie po to, aby skomponować bardzo w ostatnim czasie modny oversizowy look. Teraz już wiesz, jak wygląda moda size plus i jej rozmiarówka.

moda size plus

Jak modnie ubrać się nosząc odzież o dużym rozmiarze?

Wiele osób myśli, że jeśli ma się większy rozmiar to nie można dobrze i elegancko wyglądać oraz czuć się przy tym niezwykle komfortowo.. Nic bardziej mylnego. Co więcej, w dzisiejszych czasach look oversize jest bardzo modny i dużo mężczyzn i kobiet się tak ubiera na co dzień, ale też na eleganckie spotkania. Aby dobrze się czuć w ubraniach plus size należy trzymać się kilku prostych do spełnienia zasad, aby odzież nie przyczyniała się do uwydatniania mankamentów sylwetki. Po pierwsze, wszystkie części garderoby dla osób puszystych powinny być chociaż lekko luźne, ponieważ te maksymalnie przylegające do ciała lub za małe niepotrzebnie uwydatniają krągłości.

Natomiast zbyt luźne ubrania dodadzą kilogramów. Oznacza to, że ciuchy plus size są w stanie optycznie wyszczuplić kobiecą sylwetkę oraz jednocześnie podkreślić kształty. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kopertowe spódnice i sukienki w pionowe pasy z dekoltem w serek idealne spełnią wymagania puszystych osób. Aby nauczyć się wielu modowych trików można zasięgnąć porad, które są dostępne na profilach na Instagramie, Facebooku, czy blogach. Teraz już wiesz, czym jest rozmiar plus size.

Udostępnij