namisz.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i rodzinie.

Pielęgnacja

Pielęgnacja cery trądzikowej – na czym polega?

Pielęgnacja cery trądzikowej – na czym polega?

Bardzo dużo osób zastanawia się, na czym polega pielęgnacja cery trądzikowej. Przede wszystkim wymaga ona stosowania lekkich, antybakteryjnych preparatów pielęgnacyjnych łagodzących wszelki stany zapalne i zmniejszających nadmierne wydzielanie sebum. Okazuje się, że kosmetyki do cery trądzikowej nie powinny mieć w swoim składzie alkoholu, który może podrażnić zmiany skórne, a dodatkowo spowodować przesuszanie naskórka.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • na czym polega skuteczna pielęgnacja skóry trądzikowej
  • czym chcrakteryzuje się skóra trądzikowa
  • jak pielęgnować cerę trądzikową

Skuteczna pielęgnacja skóry trądzikowej

Trzeba wiedzieć, że za wypryski oraz pryszcze na twarzy przeważnie odpowiedzialne jest nadmierne namnażanie się bakterii beztlenowych, na przykład propionibacterium acnes. Do zaostrzenia zmian trądzikowych na skórze może też doprowadzać niewłaściwa pielęgnacja cery. Mowa w tym przypadku o stosowaniu kosmetyków ze składnikami podrażniającymi skórę. Przeważnie jest to alkohol, ale też inne składniki mogą to powodować. Dobrze wiedzieć o tym, że skóra trądzikowa ma problemy z prawidłowym złuszczaniem się naskórka. Co nierzadko powoduje zatykanie ujść gruczołów łojowych i tym samym tworzenie się wyprysków, pryszczy, wykwitów, a także krostek. Co więcej, trądzikowi często towarzyszy nadmierna produkcja sebum, dlatego skóra nieestetycznie błyszczy się i nierzadko mylona jest z cerą tłustą.

Cera trądzikowa

Warto wiedzieć o tym, że skóra trądzikowa wymaga przede wszystkim delikatnej pielęgnacji, na którą składa się głównie oczyszczanie twarzy oraz złuszczanie martwego naskórka. Nie można też zapomnieć o tonizacji oraz skutecznym nawilżeniu. Trzeba też wiedzieć o tym, że zbyt silne oczyszczanie cery trądzikowej bardzo często uszkadza jej naturalną warstwę lipidową. Z tego powodu bardzo istotne jest to, żeby stosować takie kosmetyki, które pomogą ją odbudować. Ponadto dostarczają wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Bardzo dobrze powinny sprawdzić się preparaty punktowe. Stosuje się je od razu w miejsce ropnych zmian na skórze. Skutecznie łagodzą stan zapalny, a dodatkowo wysuszają wyprysk i przyspieszają proces regeneracji skóry.

pielęgnacja cery trądzikowej

Pielęgnacja cery trądzikowej

Okazuje się, że skuteczna pielęgnacja skóry trądzikowej to głównie jej dokładne oczyszczanie rano oraz wieczorem. Do mycia cery z trądzikiem najlepiej będzie postawić na delikatne preparaty do cery trądzikowej w postaci pianki, żelu, a także płynu micelarnego. Powinny one skutecznie usunąć zanieczyszczenia. Ich zadaniem jest nie tylko usunięcie ich zanieczyszczeń, ale ponadto zlikwidowanie nadmiaru sebum z twarzy oraz normalizacja wydzielania łoju, co jest bardzo istotne w przypadku cery trądzikowej. Jak się okazuje, złuszczanie martwego naskórka najlepiej wykonywać co najmniej raz na tydzień. Warto wiedzieć, że peeling enzymatyczny pozwala przede wszystkim odblokować ujścia gruczołów łojowych. Dodatkowo oczyszcza skórę z resztek zanieczyszczeń, a ponadto delikatnie usuwa martwy naskórek bez podrażniania skóry oraz zaogniania wszelkich zmian skórnych, co jest bardzo cenione. Peeling mechaniczny najlepiej będzie wykonać wtedy, kiedy na skórze nie ma zmian ropnych, a podstawowym problemem są zaskórniki.

Udostępnij