namisz.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i rodzinie.

Rodzina

Jakie wybrać auto dla 5 osobowej rodziny?

Jakie wybrać auto dla 5 osobowej rodziny?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak wybrać samochód rodzinny. Oczywiście auto dla 5 osobowej rodziny powinno być nie tylko pakowne, ale również bezpieczne oraz ekonomiczne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wybrać auto dla rodziny
  • jak zamontować fotelik
  • jak pakowność wpływa na wybór samochodu

Wybór auta dla rodziny

Wybór wcale nie jest prosty, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo pojazdów, które spełniają te kryteria. Większość osób kojarzy auta rodzinne jako komfortowe, funkcjonalne, przestronne oraz bezpieczne. Producenci prześcigają się w ofertach rodzinnych pojazdów do zadań specjalnych. Chodzi tu przede wszystkim o przewożenie dzieci oraz bagaży. Wiele jest możliwości, ale niestety to wcale nie ułatwia wyboru. Pojazd najlepiej kupić w sprawdzonym i renomowanym salonie samochodowym, który wiele lat działa na rynku i cieszy się naprawdę dobrą opinią. Wtedy możemy mieć pewność, że samochód posłuży przez długi czas.

Montaż fotelików

Można powiedzieć, że osobną kategorią samochodów są auta dla rodziny. Specjalnych warunków potrzebują rodziny z dziećmi, a podstawą jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Nie ulega wątpliwości, że niezależnie od przeznaczenia auta bezpieczeństwo jest bardzo ważną cechą. Dodatkowego znaczenia nabiera to, gdy posiadamy własne dzieci. Liczą się nie tylko wyniki w testach bezpieczeństwa i zderzeniowych, ale także ogólna bezawaryjność pojazdu. Pojazd powinien umożliwiać montaż fotelików dziecięcych w systemie ISOFIX. Nie trzeba się jednak o to martwić, ponieważ jest to standard w nowszych autach. Najlepiej kupić samochód z dużą ilością poduszek powietrznych. Na szczególną uwagę zasługują także rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo jazdy. Chodzi tu przede wszystkim o elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, system kontroli trakcji oraz korektor siły hamowania. Bardzo przydatny jest również przeciwblokujący układ hamulcowy.

auto dla 5 osobowej rodziny

Pakowność – auto dla 5 osobowej rodziny

Samochód dla rodziny musi być przede wszystkim pakowny, ponieważ górę bagaży może oznaczać nawet krótki wypad za miasto. Jednak sam duży bagażnik nie wystarczy, ponieważ auto musi być jeszcze przestronne w środku. Właśnie dlatego sedan nie jest najlepszym wyborem na długie trasy. Lepiej wybrać kombi lub vana, ponieważ takie auto można zapakować po sam dach. Jeśli rzadko wybieracie się w dalekie dystanse to mniejsze auto powinno w zupełności wystarczyć. Możesz wybrać nawet małe auto miejskie, jeśli chcesz nim jeździć tylko po mieście i zawozić swoje pociechy do szkoły. Podstawą jest, żeby posiadanie auta nie nadwyrężało mocno budżetu domowego. Ważny jest nie tylko koszt samego samochodu, ale również spalanie oraz wydatki eksploatacyjne, czyli przeglądy oraz naprawy. Już na samym początku warto podejść ekonomicznie do wyboru samochodu dla rodziny. Trzeba dodać, że różne rodzaje finansowania dostępne są rynku. Kupuj auto za gotówkę tylko wtedy, gdy jednorazowy wydatek nie zachwieje twoich finansów. Być może wynajem długoterminowy samochodu okaże się lepszą opcją. Wystarczy płacić comiesięczny czynsz i używać pojazdu przez czas określony w umowie. Samochód typu van jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz przynajmniej pięcioosobową rodzinę.

Udostępnij