namisz.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i rodzinie.

Pielęgnacja

Jakiej ochrony przed słońcem potrzebuje skóra twarzy?

Jakiej ochrony przed słońcem potrzebuje skóra twarzy?

Skóra bez filtrów może wytrzymać bez oparzenia zaledwie 20 minut. Filtry przeciwsłoneczne wydłużają czas bezpiecznego opalania się. Czy trzeba stosować osobny kosmetyk do ochrony twarzy przed słońcem czy można to połączyć z codzienną pielęgnacją?

Czy można opalać się i jednocześnie chronić skórę?

Odpowiedzią na ten dylemat jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych z wysoką ochroną. Wiele osób zastanawia się czy z spf 50 można się opalić? Owszem, jest to możliwe, opalenizna może się pojawić, ale dzięki tak wysokiej ochronie, unika się szkodliwych oparzeń słonecznych. Tak wysoki filtr jest dobry dla jasnej cery i dla tych osób, które dopiero zaczynaja się opalać w danym sezonie. Jeśli skóra przyzwyczai się do słońca, to potem można ją stopniowo opalać i zmniejszać stosowane filtry. SPF to inaczej Sun Protection Factor czyli wartość filtra przeciwsłonecznego, określonego w liczbie, która chroni przez szkodliwym promieniowaniem UV. Każdy kosmetyk z filtrem należy jednak nakładać co 2 lub 3 godziny, aby był skuteczny. Tylko to gwarantuje poprawne działanie, jak również nakładanie określonej ilości tego kosmetyku. 

Nawilżaj skórę twarzy i jednocześnie chroń ją przed słońcem

Jeśli zastanawiasz się, kiedy aplikować krem z filtrem na twarz, czy tuż po kremie nawilżającym czy też musisz odczekać chwilę, to jest na to dobry sposób. Wystarczy znaleźć fluid lub serum wzbogacone filtrami UV. Jeśli regularnie się malujesz i używasz podkładu lub fluidu, to najlepiej znaleźć kosmetyk, który ma w sobie kilka funkcji. Po pierwsze, codziennie nawilżanie i ochrona anti-age, po drugie maskowanie niedoskonałości cery i wreszcie ochrona przed słońcem. Słońce jest głównym czynnikiem przyspieszającym starzenie się skóry i codzienna ochrona twarzy przed nim, daje bardzo dużo, jeśli chodzi o późniejszą kondycję skóry. Osoby, które intensywnie się opalają, nie stosując filtrów ochronnych, mają więcej zmarszczek i skórę zniszczoną od opalania. Przebarwienia i znamiona również pojawiają się częściej. Fluid z witaminą C i filtrami to doskonały kosmetyk do porannej pielęgnacji, który daje bardzo dobre efekty w rozświetlanie cery i walce z efektami starzenia się.

Wybierz najlepszy filtr do swojej cery

Przyjmuje się, że lepiej stosować wyższe filtry, tak aby skóra była dokładnie chroniona. Należy ich używać codziennie, niezależnie od tego ile czasu jest się na słońcu. Ochrona typu spf 50 to najwyższy filtr, który może być stosowany przez każdego, nie tylko przez osoby o jasnej cerze. Osoby mające jasny fototyp skóry, powinny używać najwyższych filtrów, takich jak spf 50, a ich karnacja nie jest przystosowana do opalania się. Sam kosmetyk musi być nakładany co 2 lub 3 godziny. Jeśli chodzi o codzienne stosowanie kosmetyków, to warto wybrać takie, które oprócz pielęgnacji anti-age, nawilżania i rozświetlania, mają potrzebne filtry. Panie, które stosują makijaż, z przyjemnością wybiorą fluid uv na dzień z witaminą C. W jednym kosmetyku stosowanym rano, jest całościowa ochrona i tego właśnie potrzeba.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij